پربیننده ترین ها

ملاقات با نخست وزیر هلند آقای مارک روته در جریان کنگره سالانه حزب اتحاد احزاب لیبرال اتحادیه اروپا (آلده پارتی) در آمستردام. طی ملاقات ضمن معرفی خودو فرقه رجوی و نقض شدید حقوق بشر توسط این فرقه در آلبانی تشریح شد.

ملاقات با آقای گای فرهوفشتادت عضو پارلمان اروپا و رهبر فراکسیون لیبرالهای اتحادیه اروپا از سیاستمداران عالی و افشای همه ترفندهای فریب فرقه رجوی در زمینه ماهیت این فرقه و فشارها و توطئه هایی که علیه جدا شدگان اعمال میکند.

بنابه دعوت یو ان واچ جنبش نه به تروریسم و فرقه ها در نشست سالیانه حقوق بشر و دمکراسی شرکت کرد. خانم دکتر هشترودی بنا به دعوت جنبش نه به تروریسم وفرقه ها در این نشست شرکت کردند که حضور ایشان باعث خوشحالی جنبش نه به تروریسم و فرقه ها گردید. ایشان ضمن حضورفعالشان در نشست با اعضای عالیرتبه شرکت کننده در جلسه به بحث و گفتگو پرداختند. ازجمله با وزیر سابق دادگستری و عضو پارلمان کانادا آقای ایروین کولتر و از بنیانگذاران یوان هیومن راتس واچ مفصلا به بحث پرداختند. این کنفرانس سالیانه جهت شنیدن گزارشات قربانیان حقوق بشربرگزار میشود. در همین رابطه آقای داود ارشد رئیس جنبش نه به تروریسم و فرقه ها سخنانی بشرح زیر ایراد کردند:

درملاقات با دکترورنر هویر به اطلاع ایشان رسید که: فرقه رجوی در حال تدارک دیدن یک زندان ابدی موسوم به اشرف 3 در ‏محلی دورافتاده میباشد. این محل یک پایگاه نظامی متروکه آمریکایی می باشد با یک فرودگاه و یک سکوی هلی برد کوچک و ‏بخشی از سیستم های داخلی آن مستقیما از آمریکا آورده شده و نصب گردیده اند. از ایشان استمداد کمک شد. ‏

ملاقات با همسر نرگس محمدی در مقر ملل متحد ژنو-------آقای داود ارشد و خانم دکتر هشترودی با همسر نرگس محمدی در این ملاقات آقای تقی رحمانی همسر نرگس محمدی که خودشان نیز چندین نوبت زندان بوده اند از نقض حقوق بشر در ایران گزارشی به کنفرانس ارائه کردند و از تناقضات موجود در سیستم قضایی ایران در جریان محاکمه نسرین محمدی بطور مفصل و جامع سخن گفتند.خانم دکتر هشترودی و آقای مهندس ارشد با ایشان ابراز همدردی کردند و جزئیات بیشتری از موارد نقض حقوق بشر در فرقه تروریستی رجوی که در آن فعال بوده است را برای آقای تقی رحمانی تشریح نمودند.

دادخواهی علیه برده داری پناهجویان در تیرانا همچو لیبی توسط فرقه رجوی در دیدار آقای ارشد با نخست وزیران هلند و اسلووانیا

ملاقات با رهبر حزب دمکراتهای آزاد آلمان (اف پ د) آقای کریستین لیندنر در جریان کنگره سه روزه احزاب لیبرال اروپا در آمرستردام هلند. افشای جنایات فرقه رجوی علیه اعضا و جدا شدگان

آقای ارشد در مورد ادعای فرقه رجوی و حامیانش گفتند چند شاخص آشکار وجود دارد. چرا متحدین آنها بویژه آقای دکتر بنی صدر با پیش بینی سرنوشت آنها در عراق از آنها جدا شدند؟ چرا هیچ ایرانی چه مردمی چه سیاسیون در مراسم آنها شرکت نمیکنند؟ چرا این تشکیلات مجبور است جهت گردهمآیی هایش سیاهی لشکر کرایه کند؟ چرا این تشکیلات در ترس از مردم ایران اجازه نمیدهد با اعضایش درارتباط قراربگیرند؟ چرا ارتباط اعضایش را با جهان قطع میکند؟ چرا تمامی تحلیلگران برحقیقت نفرت مردم از این تشکیلات بدلیل همکاری با صدام را تاکید میکنند؟ چرا باید رجوی در داخل تشکیلاتش زندان و شکنجه برای اعضای خودش راه بیندازد؟ چرا مجبور است برای دریافت حمایت سیاسی هرچند بی ارزش منافع مردم ایران را به کسانیکه خود به کشتن آنها افتخار میکرده است بفروشد و حتی برای چند دقیقه سخنرانی آنها دهها هزار دلار بپردازد؟ چرا حتی عربستان حامی سیاسی و مالی آنها ارزیابیشان از آنها این استکه “هیچ جایگاهی در میان مردم ایران ندارند”؟ چرا در همین پارلمان اعضای سابق منتقدش را بقصد کشت میزند؟ چرا هر منتقدی ایرانی و حتی غیره ایرانی را جاسوس و مزدور رژیم!! میخواند؟ آیا بخاطر همین چرا ها نیست که: وقتی مردم ایران در سراسر کشور جهت خواسته هایشان دست به تظاهرات و اعتراض میزنند هیچ اسمی از آنها نمیآورند؟ آیا این مسئله پیامش غیر از این است که: مردم ایران رژیم حاضر را صد بار به فرقه رجوی ترجیح میدهند. و “تنها آلترناتیو دمکراتیک” جوکی بیش نیست.

خانم دکتر فریبا هشترودی: با یقین میگویم که مجاهدین شکنجه میکنند…. هشترودی1سرکار خانم دکتر فریبا هشترودی یکی از برجسته ترین زنان ایرانی جزء افتخارات ایرانیان در فرانسه، نویسنده و خبرنگار و فعال سیاسی که سابقا عضو شورای ملی مقاومت ایران بوده است که باید ایشان را بیشتر شناخت با علم یقینی در مورد فرقه تروریستی رجوی از درون آن سخن میگوید. وقتی به عمق پوسیدگی تشکل رجوی پی بردم جدا شدم بله

بیانیه 14 تن

بیانیه 14 تن

نیروی خارج کشور چه میخواهد ‏و بیانیه 14 تن

مقالات پربیننده

 • تیتر با ت مردمواکاوی شرایط اعضای سازمان مجاهدین خلق در زندانهای جمهوری اسلامی، اشرف، لیبرتی و آلبانی با استناد به اسناد منتشره در یکی از اطلاعیه های شورای مقاومت
   پنجشنبه, ۲۶ام بهمن, ۱۳۹۶ shabnami نویسنده مطلب: ع. شبنمی در فردای سرنگونی جمهوری اسلامی بدون شک […]
 • نقی رحمانیشکایت حزب چپ‌ها از دولت آلمان در ارتباط با عدم جلوگیری از کشته‌شدن سلیمانی
  چند نماینده حزب چپ‌ها در بوندس‌تاگ در ارتباط با کشته‌شدن قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریکا از دولت […]
 • 4876rouhanimohamadrezaسایت سعودی ایلاف: همخوابی راحت دو تشکل افراطی (مجاهدین خلق و راست افراطی اسپانیا)در یک وحدت تاکتیکی ایدئولوژیک؟!!
  همدستی سیاسی مسألۀ همدستی سیاسی بین گروه ایرانی معروف مجاهدین خلق و حزب اسپانیایی افراطی “فوکس” در فوریۀ جاری 2020 افشا شد. باید دانست که سازمان مجاهدین خلق بر تقدیس رهبرش مریم رجوی و همسرش مسعود رجوی متمرکز می باشد. وقتی حزب “فوکس” با دست یافتن به یک کرسی در انتخابات پارلمانی اخیر استان اندلس اسپانیا در آوریل 2019 وارد حیات سیاسی اسپانیا شد، پرسشهایی در مورد ریشۀ تأمین مالی و ارتباطات سیاسی آن با جریانهای راست افراطی دیگر مطرح گردید. آنچه بعدا معلوم شد شوک بزرگی بود: هیچکس فکر نمی کرد گروهی که به یک جبهۀ مبارزه با نیروی اسلام فرامی خواند از حمایت مالی یک گروه اسلامی یعنی گروه ایرانی مجاهدین خلق برخوردار بشود. ارتباط مجاهدین با تروریسم سازمان مجاهدین خلق در اواخر دهۀ هفتاد قرن گذشته تأسیس شد و برنامه و خط مشی مبارزه با شاه ایران و بر ضد آمریکا را در پیش گرفت. خمینی این سازمان را به علت افکار تندروانه اش و سلسله حملات تروریستی خونبارش در داخل ایران در سال 1980 از عرصۀ سیاسی ایران بیرون راند تا اینکه سازمان مجاهدین خلق خودش را در پناه عراق و زیر چتر حمایت مرد قدرتمند عرب در آن زمان یعنی صدام حسین قرار داد. سازمان مجاهدین خلق برای حفظ موجودیت خود و استفاده از حمایت عراق، در کنار ارتش عراق علیه هموطنان خودش در جنگ عراق و ایران جنگید به این بهانه که این سازمان می خواهد جمهوری اسلامی را تبدیل به یک دموکراسی ولی زیر عکس رهبری سیاسی مقدس و مادام العمر خود یعنی زوج رجوی سازد.
 • سیامک نادریسخنی با سیامک نادری، جدا نشده از مسعود رجوی
  چرا حرفی نداشتی؟ واقعا چرا؟ چرا زیر دست رجوی و برای خوشآیند او در اشرف و آلبانی همرزمانت و خانواده های آنها رابا تروریست خواندن با تائید کلیشه دروغین رجوی میفروختی؟ چه چیز میخواستی بدست آوری که رجوی نمیداد؟ آیا مقبول رجوی بودن جز این بود که مانند مهدی حسینی ها سر از شکنجه گری در بیاوری؟ این بود آنچه میخواستی؟ این میزان خود باختگی و و خود شیفتگی و ذوب شدن در ولایت رجوی برای کدام منافع حقیرت بوده است؟ چرا وقتی مدعی هستی بیست سال شکنجه ات کردند و میخواستند با قرص بکشندت، نمیخواستی " ﺣﺗﯽ ﯾﮏ ﭘُرز وﻧﮫ ﺣﺗﯽ ﯾﮏ ﺳرﺳوزن، ازﻣﻧﺎﻓﻊ ﺷﻣﺎ (مریم رئیس آشویتس رجوی) ﮐم ﯾﺎ ﺣذف شود ". چرا نمیفهمی و نمیفهمیدی که در تمام مدتی که حقیرانه تلاش میکردی به رجوی ثابت کنی مبارز هستی، ضمن تائید همه جنایات و خودفروشیهای رجوی، اولا او را ملاک و معیار تعین مبارز و مجاهد می انگاشتی. در ثانی و در نتیجه ضمنا ثابت میکردی که همه سیاستهای او از جمله همه جنایاتش علیه خودت و خانواده ها و درست است. منافع مریم رجوی که بزبان خودت گفته ای از آن با جان و دل دفاع میکردی مگر، خیانت به کشور، تروریسم، شکنجه و قتل و اقدام به قتل، نبوده است چرا میخواستی از این منافع دفاع کنی؟ چــــــــــرا؟ تفاوت خودت با رضا کیوانلو که خودت نوشتی به خودت گفته چرا اینقدر ذلیلانه شکنجه ها را تحمل میکنی؟ آنهم با التماس به رجوی؟ راستی رجوی از کی بد شد؟ که دیگر باید با او مبارزه میکردی؟ جدا شدن نگارنده نه بخاطر سگ انداختن به روی خواهرم یا شکنجه خودم. و یا التماس به اینکه بپذیرد من مبارز و سیاسی ام. هیچگاه در تشکیلات شکنجه یا کتک نخوردم. بلکه بخاطر زندان وشکنجه امثال تو بود که جدا شدم. گفتم من مجاهدم شما دیگر مجاهد نیستید مبارزهم نیستید، حتی نمیتوانید ادعا کنید که مبارزید. همه را رو در روی خود رجوی و نسرین وکل ستاد گفتم. و خواستار ترک سازمان شدم. وقتی ترتیب اثر ندادند نوشتم و زدم به تابلو عمومی قرارگاه. به همین دلیل به دهسال زندان محکوم شدم. و در اولین فرصت فرار کردم. بله از نظر تو و مرشدت رجوی من مزدورم. بله کسی که میخواهد در مقابل اتهام رجوی که "سیامک تو بریده هستی" از رجوی مدرک مبارز بودن بگیرد مجبور است بعد از به خارج (بویژه به اروپا!!) آمدن در خارجه راهنمای چپ بزند. تا اتهامات رجوی را روی خودش کمرنگ کند چون هنوز سایه اتهامات بر سرش هست. چون مشکل درونی است. کسی که به مبارز بودن خود شک نداشته باشد که به رجوی خائن و بزرگ بریده که خود را با شب زنده داری با زنان مجاهد میکشید، برای تائید مبارز بودنش التماس نمیکند. به رجوی میگوید تو خائن هستی. تو مبارز نیستی. نگذار بیش از این وارد شوم. به خود آی.
 • تغییر رژیمچرا اسرائیل در سال ۲۰۰۸ سردار سلیمانی را نکشت؟
  عصر روز ۱۲ فوریه ۲۰۰۸ (دقیقا ۱۲ سال پیش) موساد سیگنال‌های موبایل مغنیه را در دمشق ردگیری کرد که به سوی آپارتمان کفر سوسه حرکت می‌کرد... در دمشق ماموران موساد یک خودرو شاسی بلند حامل موادمنفجره را در "محدوده قتل" پارک کردند... تصاویر خیابان منتهی به آپارتمان مغنیه بروی تلویزیونی بزرگ در تل‌آویو و در اتاق فوق سری عملیات به طور زنده پخش می‌شد... اما مغنیه که به محل رسید تنها نبود. قاسم سلیمانی و محمود سلیمان، از فرماندهان ارشد ارتش سوریه و نزدیک به بشار اسد همراه او بودند... جلسه‌ای غیرمعمول و رده بالا میان سه فرمانده از لبنان، ایران و سوریه بود... محمود سلیمان همان کسی بود که برنامه هسته‌ای و شیمیایی سوریه را هدایت می‌کرد. تاسیسات هسته‌ای که او در نزدیکی دمشق ساخته بود، یک سال قبل‌تر توسط اسرائیل مورد حمله هوایی قرار گرفته و تخریب شده بود...". یک مقام سابق اسرائیلی درباره آن لحظات به نیویورکر گفته: "ما فقط باید یک دکمه را فشار می‌دادیم و بعد هر سه فرمانده از صحنه روزگار محو می‌شدند... این یک فرصت استثنایی بود که گویی در یک بشقاب نقره جلوی ما گذاشته بودند... ایهود اولمرت در هواپیما برای سفر به برلین بود اما تلفن ماهواره‌ای همراهش بود. کافی بود موساد با او تماس بگیرد و درباره کشتن هر سه نفر درخواست مجوز کند... اما فرصت بسیار کوتاه بود... دستور ترور هم فقط برای مغنیه صادر شده بود... همه فقط دعا می‌کردند که بعد از جلسه مغنیه تنها از ساختمان خارج شود... یک ساعتی گذشت... در .......“از زمان معاهده لاهه در سال ۱۹۰۷ که مربوط به قوانین جنگی است، کشتن یک مقام دولت خارجی آن هم بیرون از زمان جنگ تقریبا ممنوع و غیرقانونی تلقی شده است. (برای همین هم شاید) وقتی در سوم ژانویه دولت آمریکا از عملیات کشتن قاسم سلیمانی خبر داد ابتدا علت آن را “تهدید فوری” از جانب او علیه جان آمریکایی‌ها عنوان کرد. بعد که انتقادها و کنکاش‌ها بر سر مبنای قانونی این تصمیم بالا گرفت، دولت استدلال خود را عوض کرد و گفت سلیمانی را به علت نقش او در “یک سری حملات قبلی و جاری” کشته است. عاقبت هم پرزیدنت ترامپ (آب پاکی را روی دست همه ریخت) و با گفتن این که جستجو برای مبنای قانونی این عملیات “اصلا اهمیتی ندارد” چون سلیمانی “تاریخچه هولناکی” داشته، عملا کاخ‌سفید را از التزام به پاسخ‌گویی در این باره مبرا کرد.”
 • فرعون خود خواندهبا خلع ید از ترامپ در مورد تصمیم به جنگ با ایران، مسعودرجوی و همه وطن فروشان ضربه بزرگی خوردند
  تمامی کسانیکه منافع و خواستهای فردیشان را خام خیالانه میخواستند بقیمت نابودی ایران و ایرانی بدست آورند با محدود شدن اختیارات ترامپ در جنگ با ایران تحت تاثیر لابی بسیار قوی اسرائیلی (از جمله آنها دامادش کوشنر) ضربه بزرگی خوردند. و ایران و ایرانی و حتی منطقه خاور میانه از خطری بزرگ فاصله گرفت. در این میان مسعودرجوی که حاضر نشده بود با اعتراضات خونین 1396 و 1398 از گورش خارج شده و اطلاعیه دهد با ترور قاسم سلیمانی توسط سرکرده همه تروریستهای جهان آمریکا بوجد آمده و بوی کباب جنگ را شنیده و همچون یک دیوانه و مجنون قدرت به صحنه آمد و نتوانست عقده های درونی سرکوب شده قدرت پرستیش را پنهان کرده و سال آینده میلادی را سال سرنگونی اعلام نکند. با این تصمیم سنای آمریکا دوباره یک لودر خاک بر سر قبرش ریخته شد تا شاید خبر مرگ او را بزودی در اثر دق مرگ بشنویم.
 • Iraj Shokriتفاوت ۱۸۰ درجه ای رجوی، با اعضای مجاهدین خلق
  از سویی دیگر این تفاوت ۱۸۰ درجه ایی اندیشه و عمل ما است با مسعود رجوی، که ما انسانها را بهنگام زنده بودنشان یاد می کنیم، نه پسا مرگشان. مرده خواری لایق لاشخوران و کفتارانی مانند مسعود رجوی باد.
 • vlcsnap-2015-02-26-21h30m45s2312222چرا مجاهدین جدا شده در حال بازگشت به ایران هستند ؟ قسمت آخر
  براستی چه رابطه ای، بین ضربه دستگیری محمدرضا سعادتی بخاطر جاسوسی برای شوروی سابق، 30 خرداد سال 60، ضربات 5 مهر 1360، 19 بهمن 1360، 11 اردیبهشت 1361، اخراج رجوی از فرانسه، بخدمت صدام در آمدن او علیه کشور، به اعدام محکوم کردن علی زرکش ها در تشکیلات، شکست فضاحت بار توهم ارتش آزادیبخش، ماجراجویی فروغ جاویدان، نا کار آمدی و سپس سرنگونی صدام حسین برای مسعودرجوی، نا کارآمدی آمریکا برایش، شکست تلاش ماندن در عراق، اخراج خونین از عراق، فرارهای مسعودرجوی از تمامی صحنه ها، افتضاحات شخصی مسعودرجوی، سالیان فرار از ظاهر شدن، و همزمان سر در آوردن از درون مناسبات کشورهایی چون اسرائیل و عربستان و نئوکانهای آمریکایی، راه اندازی زندان و شکنجه، اعدام در تشکیلات، بروز همه نوع افکار داعشی و سوپر ارتجاعی از مسعود رجوی و به ایران رفتن بعداز جدا شدنِ به هر قیمت از فرقه رجوی مدعی مبارزه ضد امپریالیستی و رژیم جمهوری اسلامی که در ظاهر هم شده چنگ در چنگ آمریکاست، وجود دارد؟آیا جدا شدگان از فرقه رجوی با جمهوری اسلامی مشکلی ندارند؟ بنظر نگارنده حتی طرح این سوال بی معنی است. چرا که نگاهی بسیار سطحی به سابقه جداشدگان خود گواه آن است. آیا قابل فهم است که این مبارزین در درون تشکیلات عاشق و دلخسته رژیم میشوند؟ آیا رجوی طی چهل سال با کمک بوقهای جهانی در حال تولید هوادار رژیم است؟ آیا قابل قبول است که افراد بعد از چهل سال یک شبه نسبت به رژیم خواب نما میشوند و روز بعد به ایران میروند؟ آیا کسی رادیکالتر از اینها در مبارزه با رژیم بها پرداخته است؟ اینجاست که باید پاسخ را در جای دیگری جستجو نمود.
 • soltani20به گفتۀ روسیه اسرائیل جان سرنشینان یک هواپیمای ایرانی را به خطر انداخته است
  ارتش روسیه دولت اسرائیل را متهم کرد که در حملات روز پنجشنبه خود به یک پایگاه نظامی در حومۀ دمشق از […]
 • کنفرانس حقوق بشر به همراه خانم هشترودیامیر رحیم‌پور که به اعدام به اتهام جاسوسی محکوم شده، کیست؟
  امیر رحیم‌پور»، متهم به جاسوسی برای «سی‌آی‌ای»، پنجشنبه, فوریه 6, 2020 – 14:35 نیلوفررستمی […]
 • DSC00004اردشیر زاهدی: در سقوط شاه، خودمان باعث دردسر شدیم
  دیدار اردشیر زاهدی در مقام سفیر ایران، با رئیس‌جمهور جیمی کارتر و همسرش روزالین جمعه, فوریه 7, 2020 […]
 • OLYMPUS DIGITAL CAMERAظهور رجوی و دستِ خر کوتاه!
  موسی حاتمیان https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=766082967205858&id=100014124854456 […]
 • Zay250 250لو رفتن خانه زعفرانیه ۱۹ بهمن سال ۶۰ ناگهان موسی زنده شد و اسلحه کشید
  همنشین بهار   خانم‌ها و آقایان محترم، خواهران و برادران عزیز، دوستان دانشور و فرهنگ‌ورز، سلام بر […]
 • محمد امینیروسیه: هواپیمای تهران – دمشق را هنگام حمله هوایی اسرائیل به سوریه نجات دادیم
  یک هواپیمای مسافربری که صبح دیروز از تهران به دمشق پرواز می‌کرد، در معرض تبادل آتش اسراییل و سوریه […]
 • محمد امینیآنجا که “در آمدن از خجالت کسی” مجوز نمی‌خواهد
  بسیاری از کنشگران مدنی، تهدید مهدی محمودیان را سابقه‌دار و گوشه‌ای از واقعیات جاری در نهادهای […]
 • کنفرانس حقوق بشر به همراه خانم هشترودیتشکل رجوی، مرده هایی که در انتظار دفن شدن هستند
    پنجشنبه گذشته سایت فرقه رجوی داعشی خبر فوت ( ابوالفضل قنادی ) یکی دیگر از اسیران خود در را […]
 • پرویز یعقوبیسانسور خبر بازداشت سه ایرانی به اتهام جاسوسی برای عربستان در دانمارک توسط مسعودرجوی…
  سرویس‌اطلاعات و امنیت دانمارک روز دوشنبه ۱۴ بهمن (سوم فوریه) خبر از بازداشت سه عضو “جنبش عربی […]
 • ali Jahani«منصور» و « مداح» سرکوبگر رجوی در تشکیلات درگذشت- صفی تا تهران از مرگها و فرارهای مسعود رجوی
  سیامک نادری « در دقیقه ۰:۵۷  این ویديو انتشار یافته توسط مجاهدین خلق در دقیقه ۵:۵۵ و…منصور مداح در […]
 • محمد امینیچرا با چهل سال مبارزه خونین با ج. ا. مجاهدینِ نجات یافته از فرقه رجوی به ایران باز میگردند ؟
  قسمت دوم(آخر)  این مقاله دوقسمتی را در لینگ زیر میتوانید بخوانید: […]
 • HosseinNejadخاطرات قربانعلی حسین‌نژاد در زندان و حسینیه‌ی ارشاد
  در زندان و حسینیه‌ی ارشاد قربانعلی حسین نژاد شاگرد و هم‌سلولی شریعتی منبع: سایت ملی مذهبی تاریخ: […]

فرقه ها در میان ما

دانش علمی شناخت و تمیزدادن فرقه از تشکل سیاسی

بدون شناخت علمی از فرقه های خطرناک تحلیل عملکردهای فرقه رجوی و اثرات بشدت مخرب آن بر اعضا و جداشدگان و خلاص شدن از فشارهای شکنجه گونه روانی مغزشویی های چندین دهساله غیرممکن است

خانم آناگومز نماینده پارلمان اروپا خواستار اخراج فرقه رجوی شد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

افشاگریهای خانم سلطانی در رابطه مسعود رجوی با زنان مجاهد

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت سوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت دوم: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی امروز باید گفت آنچه را که فردا گفتنش دیر است

قسمت دوم: گفت و شنود با فرشته هدایتی: افشاگریهای فرشته هدایتی در مورد فرقه رجوی

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

قسمت اول: گفت‌ و شنود با فرشته هدایتی ۳۲ سال در مناسبات و تشکیلات

آخرین پست ها

سیامک نادری مرگهای مشکوک فرقه رجوی را افشا میکند

کشتن و سربه نیست کردنهای فرقه رجوی

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

سخنان آقای داود ارشد در پنجمین کنگره سکولاردمکراتهای ایران -کلن آلمان

فعالیت های ما در تصویر

سخنرانی آقای داود باقروند ارشد در پارلمان اروپا

 

چرا با چهل سال مبارزه خونین با ج. ا. مجاهدینِ نجات یافته از فرقه رجوی به ایران باز میگردند ؟

بقلم داود باقروند ارشد

قسمت دوم(آخر)  این مقاله دوقسمتی را در لینگ زیر میتوانید بخوانید:

https://www.nototerrorism-cults.com/?p=19972

images - Copy

علیرضا جعفرزاده نماینده مجاهدین در آمریکا و پمپئو وزیر خارجه آمریکا

قسمت اول: 

براستی چرا اعضای مجاهدین با چهل سال تجربه مبارزه خونین با رژیم، با زخمهایی در بدن، با شهیدانی در خانواده و فامیل، با تجربه زندان و شکنجه های رژیم، و یا، مجاهدینی که بعد ازتحمل  یک دهه اسارت و شکنجه های صدام حسین بدلیل دفاع از کیان کشور، میتوانستند مانند یک قهرمان ملی به کشور بازگردند و به همه چیز حتی نمایندگی مجلس و… برسند، ولی برای کسب آزادی به مجاهدین پیوستند، و بیش از30سال در مجاهدین و در مجموعا 40سال دراینراه همانطور که در راه وطن مبارزه کرده بودند ایستادگی کردند، در فرقه رجوی چه چیزی تجربه میکنند که بازگشت به میهن را صد ها باربه تشکیلات رجوی ترجیح میدهد؟ این کار نسلی از میهن پرست ترین، سلحشورترین، مقاومترین و شجاعترین ایرانیان چه پیامی برای دیگران دارد؟  آیا جواب کلیشه ای فرقه مسعودرجوی  پاسخ درست و قانع کننده است؟  کدام جواب کلیشه ای او تابحال درست بوده که این درست باشد؟ چه کسانی جواب کلیشه ای مسعودرجوی را نصب العین خود قرار میدهند؟ 

 

چه زمانی امکان دارد که تغییری در فکر و اندیشه انسان اتقاق بیفتد؟ زمانیکه، فرد در موقعیتی که هست و یا وجود دارد، در آنچه در حال حاضر فکر میکند، تردید کند. اما انسان کی میتواند و قادر است و یا ظرفیت دارد که تردید کند؟ تردید ناشی از تفکر و اندیشه انتقادی است.

زندگی کردن در جهان ایدئولژیک-کلیشه ای نتیجه اش این است که ایدئولژی برای فرد پاسخی کلیشه ای را آماده میکند. پاسخ برای تمامی مسائلی که امکان دارد با آن مواجهه شوید برای شرایط متفاوتی که پیش بیاید،… تفکر ایدئولژیک جوابهایی از پیش آماده و کلیشه ای تولید و آماده میکند.

بنابراین است که افرادی که دچار عارضه تفکر ایدئولژیک هستند توان اندیشیدن انتقادی از آنها گرفته میشود. چون این افراد اسیر آن تفکر سلب،  سخت شده، رسوب کرده و  سنگواره ای میشوند که دچارش هستند. اینگونه افراد اساسا بدنبال تفکر انتقادی نیستند و نمیتوانند باشند. چون اندیشه و تفکر منشاء یافتن جواب برای سوالات و راه حلها برای مشکلات ومسائلی است که انسان با آن در هر شرایطی روبروست. میدانیم که حتی در اموری که دانش و علم مطلق است با تغییر شرایط جوابها تغییر میکند، سالها پنلسیلین درمان بسیاری از عفونتهای فیزیولژیکی بود و تا کنون جان صدها میلیون انسان را نیز نجات داد. اما با تغییر شرایط و مقاوم شدن ویروسها این کارآیی تا حدودی زیر سوال رفته است. چه برسد به مسائل سیاسی-اجتماعی که عامل انسان و جوامع انسانی بطور روزه مره اگر نه ساعت مره در حال تغییراست.

عادت ایدئولژیک دیدن و نگاه ایدئولژیک کردن به قطع و یقین در اولین تغییر شرایط راه به انحرافات و یا بن بستهای فاجعه باری میبرد که نابودی نوع انسان در آن نهفته است. در صورتیکه دیدگاه انتقادی به انسان توان و ظرفیت تردید کردن را میدهد. و اینگونه فرصت حیاتی برای خروج از بن بستها و تصحیح انحرافات خانمان برانداز به انسان اعطا میشود.

تردید کردن خود خالق گفتمان است که سرمنشاء فاصله گرفتن از تفکر دیکتاتور مابانه و استبدادی وارد شدن در تفکر تعاملی است. با تکیه به تصحیح و پیشرفت و ترقی و ارتقاء تفکر که انسان میتواند راه نجات خود را در شرایط متغییر جهانی بیابد. آنچه جهان  پیشرفته برآن استوار شده است.

 

انسانهایی که دچار بیماری تفکر ایدئولژیک هستند بطور طبیعی زیر فشار زیادی میروند، چون بطور مستمر تفکرات کلیشه ای آنها با واقعیات خارج از ذهن آنها در تضاد و تناقض قرار میگیرد. ولی تفکر ایدئولژیک (نافی نگاه نقادانه، نافی بازبینی و تردید و …) به آنها اجازه طرح این تناقضات و تضادها را نمیدهد و بنابراین آنرا بدرون خود میریزند. همین عامل نارضایتی و عدم خشنودی آنها میشود که مجبورشان میکند به کلیشه سازیها و پاسخ های کلیشه ای باز هم بیشتر که به فاصله گرفتن بیشتر از واقعیت منجر میگردد پناه ببرند.

چون در این نوع دیدگاه(ایدئولژیک) هر تفکر و اندیشه ای جز تفکر خودش را محکوم به نابودی میبیند.

 

این فاصله از واقعیتهای بیرونی (در تضاد دیدن کلیشه ها با واقعیت)، به عدم یگانگی درونی منجر میگردد که سرمنشاء خشم و نفرت از بیرون خود میگردد که برای خلاصی از آن این نفرت و خشم را به بیرون خود صادر میکنند.

تروریسم و خشونت در داعش و فرقه مسعود رجوی و دیدگاههای فاشیستی (نژاد پرستانه) موجود در جوامع پیشرفته جهان از نمونه های  این خشم و نفرت هستند. در ایران نیز عده ای معدود همین روشها و تفکرات را دنبال میکنند که شاهد فجایعی از عملکرد آنها هستیم. حتی ادیان اللهی نیز آنرا ترویج نکرده اند. چرا که معتقدین به ادیان اللهی حتی دارای کلیشه های تغییر یافته هستند. ظهور پیامبران متعدد و یا به زبان و  فرهنگ آنها، ارسال پیامبران متعدد توسط آفریدگار جهان برای راهنمایی بشر خود نشان از عدم نگاه فیکس و کلیشه ای به جهان است.

نقطه مقابل تفکر کلیشه ای

تفکر کلیشه ای(به انگلیسیstereotype) به یک نظر از پیش تشکیل‌شده در ذهن جمعی گروه‌هایی از جامعه اشاره دارد، که مانع قضاوت و شناخت منطقی افراد نسبت به دیگران شده و ویژگی‌های خاصی را به تمام اعضای یک گروه دیگر یا مجموعه‌ای متفاوت نسبت می‌دهد. این امر سبب می‌گردد افراد برپایهٔ اطلاعاتی ناچیز و تصورهای کلیشه‌ای خود که غالباً برگرفته از جامعه، گروه  یا رسانه‌ها است، بدون آنکه شناخت کافی از دیگران داشته‌باشند، نسبت به آن‌ها قضاوت کنند.

واژه استریوتایپ، از استریو،کلمه‌ای یونانی به معنی «سخت، مستحکم، غیرقابل تغییر» و کلمهٔ تایپ، کلمه‌ای یونانی به معنی «تأثیر» می‌باشد. در نتیجه کلمهٔ استریوتایپ به معنی تأثیر غیرقابل تغییر (تأثیر مستحکم) می‌باشد.

در مقابل تفکر کلیشه ای، کلیدواژه دیگری قرار دارد تحت عنوان “شخصیت توسعه یافته”. شخصیت توسعه یافته یک تعبیر جامعه شناختی-روانشناختی است به معنای رها شدن از تفکر قالبی و گسترش تفکر در ابعاد مختلف زندگی.

شخصیت توسعه یافته، نه خود را در قالب‌های رفتاری حبس می کند و نه درباره دیگران قضاوت‌های قالبی انجام می دهد. او از رفتارهای تنگ‌نظرانه درباره دیگران پرهیز دارد و خواهان خیر عمومی است. دائماً در حال کوشش برای بهبود کیفیت زندگی خویش و دیگران است. دارای هدف مشخصی می باشد و نگاهش به زندگی تکاملی است. بر همین اساس حوزه های مختلف شناختی را تجربه می کنند.

از این حیث جامعه توسعه یافته دارای مردمانی است با شخصیت توسعه یافته. لذا می توان تفکر قالبی را یک پارامتر ضد توسعه دانست. از این حیث ضرورت است همه ما برای تغییر تفکرات قالبی در جهت شخصیت توسعه یافته اقدام کنیم.[۸]

چرا دیدگاه ایدئولژیک؟

دیدگاههای ایدئولژیک که ساخته و پرداخته انسانهاست، جهت به بردگی بردن انسانها و ضد تغییر و پیشرفت است. مانند کلیشه برتری نژاد سفید. آقای مسعودرجوی برای جلوی گیری از تردید اعضای سازمان در مورد سیاستهای شکست خورده تروریستی اش در ایران با پیامد هزاران اعدامی، همکاری و وطن فروشیش به دشمنان ایران و ایرانی، قتل و کشتار فرزندان مردم ایران هنگام دفاع از کشور در مقابل تجاوز خارجی، پیشبینی های دورغین صد باره سقوط رژیم، دروغهایی از جمله کمک دولتهای خارجی به سرنگون کردن رژیم برای مسعودرجوی، یکبار با دروغِ “ایمان آوردن صدام حسین به مسعودرجوی، یا ایمان آوردن عربستان به توان مسعودرجوی، و یا با ایمان آوردن آمریکا به مسعود رجوی، و حتی این اواخر با پیوستن جان بولتن به ایمان آورندگان!!!”…  مجبور شد دیدگاههای بغایت ارتجاعی و عقب مانده ایدئولژیکش را که از زندان با خود داشت را بکار گرفته و خود را رهبر ایدئولژیک (عقیدتی) و در مرحله بعدی “معصوم”و “امام زمان” و “جانشین خدا” جا بزند.

او از این طریق با سرکوب شدید هرگونه تفکر-اندیشه و تردید نسبت به صحت راه و تاکتیکها و سیاستهایش در بین مجاهدین، بطور رسمی و با تیزترین الفاظ و دستورها و شنیع ترین رفتارها و مغزشویی های فوق طاقت بشر، حتی با استفاده از اتهام زنی، پرونده سازی، ضرب و شتم خونین و زندان و شکنجه و قتل، تفکر ایدئولژیک را جهت ساختن و به خورد مجاهدین دادن کلیشه هایش برای همه سوالاتی که خانمان مجاهدین وجنبش مبارازن ایران را بباد داده بود بکار برد.

کلیشه هایی از این نوع که:

 • مجاهدین سرور انسانهای و چند سرو گردن بالاتر از بقیه انسانهاهستند
 • رهبر عقیدتی مجاهدین جانشین خدا و معصوم و پاک است و هیچ اشتباهی نمیکند.
 • رهبر عقیدتی اگر همه استراتژیهایش و همه تاکتیکهایش غلط از آب در آید بازهم پیروز است
 • رهبر عقیدتی اگر حرفی زد که روز بعد جهان به اشتباه بودن آن گواهی داد حتما حکمتی در آن است.
 • رهبر عقیدتی اگر بر خلاف همه شعارها و رسالتهای اعلام کرده اش عمل کند باز هم حتما درست است
 • رهبر عقیدتی اگر هر روز دروغ بگوید و از صحنه مبارزه فرار کند حتما کار ثوابی کرده است
 • رهبر عقیدتی اگر هرسال قول داد که رژیم سرنگون میشود و نشد حتما درست است
 • رهبر عقیدتی اگر بدروغ به زنان و مردان مجاهد و حتی به خود تو گفت تو مزدور رژیم هستی حتما درست میگوید و باید تو بروی و ثابت کنی که هستی.
 • رهبر عقیدتی اگر گفت نجات بشر از مبارزه با آمریکا میگذرد و روز بعد سر از میانه آمریکا در آورد حتما درست است.
 • رهبر عقیدتی اگر گفت از بن لادن در ضربه زدن به آمریکا چپ تر است و روز بعد سرو کله بولتن در کنارش ظاهر شد ایرادی ندارد.
 • اگر فتوا داد که مبارزه سیاسی خیانت است و همه سیاسی کاران مزدوران رژیم هستند و روز بعد خودش به سیاسی کاری افتاد بازهم درست میگوید.
تناقضات خروج از عراق پیروزی بزرگ و تلاش رژیم برای اخراج مجاهدین از عراق

تناقضات بین ادعای مریم رجوی به  خروج از عراق پیروزی بزرگ و تلاش رژیم برای اخراج مجاهدین از عراق

نمونه ای از هزاران تناقضات مسعودرجوی

نمونه ای از هزاران تناقضات مسعودرجوی

تمامی مجاهدین چه زن و چه مرد که بطور روزانه دچار صدها تناقضات دهشتناکی ناشی از تضاد و تناقض بین واقعیت بیرونی و کلیشه های مسعودرجوی بودند به واکنش افتادند، وجنگ تمام عیار فکری درون تشکیلاتی در گرفت. آقای مسعود رجوی که با تکیه به تجربه ضد انقلابیش از قبل خود را آماده کرده بود، پاسخش چیزی جز سرکوب مطلق نبود. (او همواره میگفت: “آمده ام عراق که هرکاری دلم خواست بکنم!!”) به بیان خودش آنهم  با “مشت آهنین”، طلاقهای اجباری، جدا کردن فرزندان از والدین، که منجر به خواست اعضا به خروج از تشکیلات و حتی از مبارزه شد. وقتی که رجوی سرکوب و خفقان را با کمک صدام حسین و سیستم مخوف اطلاعات او برای جلوگیری از خروج از تشکیلات شدت بخشید، بیماریهای جسمی و روانی، روانپریشی ها، خودکشی ها، فرارهای خونین، دستگیریها، زندانها، شکنجه ها، قتلها، تحویل مجاهدینِ مبارز به زندانهای ابوغریب کمترین اقدامات او بود.

در آشویتس مسعودرجوی چه میگذرد؟

 رجوی حتی به اسارت فیزیکی با زدن قل و زنجیر به دست و پای زنان با حصارهای سیم خاردار در اطرافشان و… راضی نبود. مسعودرجوی فی الواقع قرارگاه اشرف را به آشویتس مجاهدین تبدیل کرد.  آقای مسعودرجوی تصمیم خود را گرفته بود مجاهدین بین نابودی فیزیکی درآشویتس اشرف ویا نابودی روحی وروانی و تسلیم و ذوب شدن مطلق در( کوره انسان سوز ی) مسعود رجوی یکی را باید انتخاب میکردند. اقدامات دولت عراق برای خروج مجاهدین از آن کشور معائده آسمانی بود که مجاهدین را از سرنوشت نابودی فیزیکی برای رجوی در عراق نجات داد. اما همانگونه که اشاره شد او فکر این شق را نیز کرده بود. نابودی روحی روانی و ذوب کردن مجاهدین در کوره هویتِ انسان سوزِ مسعودرجوی قبل از رسیدن به دنیای آزاد مدتها بود که شروع شده بود.  

همخوابی با زنان مجاهد آنهم بطور دسته جمعی و یا بیرون آوردن رحم زنان با انواع ترفندهای مافیایی با تکیه به ایدئولژی کثیف و شنیع جنسیت که توسط همه جنایتکاران تجاوز جنسی (که چه در مورد زنان و چه حتی درمورد مردان اعمال میشود) برای تحت اسارت درآوردن قربانی بکار گرفته شد.  اینها نمونه ای کوچک از اقدامات آشویتسی رجوی جهت جلوگیری از خروج زنان، بی آینده کردن در خارج از تشکیلات و جلوگیری از طرح تناقضات دهشتناکی که روزانه از اعمال و گفتار رجوی  در تشکیلات شاهدش بودند. بود.

 

رجوی که کلیشه هایش مولد تناقضات دهشتناکی برای تمامی مجاهدین بود، سیستم طرح تناقضات و یگانه شدن با رهبری را اختراع کرد.  طرح تناقضات نه با لوله تفنگ انتقاد بسمت رجوی بلکه بسمت خود فرد و عملا طرح تناقضات نمونه بارز تفکر و طرحهای اس اس های هیتلر را بیاد میآورد که خود زنی توسط مجاهدین بود. یعنی در هر شکست و باطل بودن سیاست رجوی همه مجاهدین باید میرفتند و از خودشان انتقاد میکردند که چرا؟ و در این امررجوی  تا اعماق نفی هویت مستقل انسان و تبدیل مجاهدین مبارز به عناصر بی فکر و اندیشه و کوکی تا حد تبدیل شدن آنها به مزدورانی برای دیگر کشورها (جنگیدن برای صدام در مرزها، کشتن کردهای عراقی، انجام ترورمخالفان صدام در ایران) پیشرفت و خصوصی ترین افکار و عقاید مجاهدین مورد تفتش آنهم بصورت روزانه و آنهم در جمع با شاخص بی آبرو کردن خود تا آنگونه که رجوی هزاران بار تکرار کرده بود مسعود رجوی و مریم رجوی آبرویشان حفظ شود!!!!

 

 به نمونه هایی از این اقدامات مسعودرجوی خارج از بیان و شهادت نگارنده در مورد آقای علی زرکش و  اسماعیل وفا یغمایی توجه کنید که مجبورشان میکردند چه ها که بنویسد تا آنها را به نقطه خودکشی کشانده یا بریده شدن سر خود را آرزو کند: (برای نمونه های بیشتر اینجا را کلیک کنید)  

 https://www.nototerrorism-cults.com/?p=19920

نمونه اسماعیل وفا یغمایی:

“آنچه که من نوشته ام (سروده ام)، مال من نبوده و همه چیز مال سازمان بوده و من آنها را دزدیده ام و بس”!!! براستی که چه جانوری که نبودم، همیشه به او(مسعودرجوی) دروغ گفته ام دیدم، خنجرزدنم”. “خودخواهی”، “تنبلی”، “ضدتشکیلاتی بودن” “ بی انگیزگی”، “موضع طلب واقعی”، “ناپاک ازنظر اخلاقی” “دروغگویی”، “فاحشگی” تمام هیکلم را گرفته” ویا “این همه دروغ و این همه تناقض و بیشرافتی ام خفه ام میکند“…”احساس کردم بقیه گوسفند نیستند و من گوسفندم و بس دیگر کارم تمام شده بود و اثری از مقاومت باقی نماند.” …” من از گذشته خودم متنفرم یک میلیون بار متنفرم”  ” آخر چرا من نباید آدم بشوم؟ میخوام که بخاطر خدا دستجمعی بیایید و هر چه تیغ و تبر دارید بزنید به این کله پوک من تا این بقایای فردیت و جنسیت مرا راحت بگذارد و یا سر مرا ببرید و راحتم کنید“18/12/67 اسماعیل وفا یغمایی”.( به نقل از سایت ننگین فرقه رجوی)

نمونه علی زرکش:

علی زرکش: (بعد از انتقاد به مسعودرجوی به تسلیم مطلق کشانده شد) او را چنان نابود کردند که خطاب به یکی دیگر از قربانیان رجوی “کمال رفعت صفا” نوشت:

خطاب به کمال رفعت صفا: “می دانی کمال، گاهی فکر می کنم که از من پست تر و جانی تر در جهان وجود ندارد و من بالاتر از شیطان هستم.

”کمال رفعت صفا یکی از محاکمه شوندگان درجای دیگری مینویسد:

علی زرکش برایم تعریف کرد که چگونه همسرش مهین رضایی را علیه او تحریک کرده اند. و یکطرفه او منکوب و محاکمه و حکم اعدام را برایش گفته اند. طوری که مهین رضایی را به آنجا کشانده اند که خواستار طلاق از علی زرکش شده است.

نتیجه درون تشکیلاتی چنین شرایطی  اما، فساد افسارگسیخته اخلاقی چه در بین زنان و چه در میان مردان و حتی در بین زنان و مردان و حتی تجاوز مردان به فرزندان مجاهدینی که در تشکیلات اسیر بودند بود. اما شاخص ترین اثرآن، ناشی از نمایان شدن چهره فرعونی که مسعود و مریم رجوی در سرکوب مطلق از خود، عامل اصلی است که نجات یافتگان از این تشکیلات، بعد از چهار دهه مبارزه با ر.ج.ا، آنرا صدبار به  رژیم جمهوری دمکراتیک اسلامی مسعود و مریم رجوی که در تشکیلات تجربه کرده بودند ترجیح میدهند و بلافاصله بعد از فرار یا نجات به ایران میروند. براستی مجاهدین با چهل سال تجربه مبارزه خونین با رژیم، با زخمهایی در بدن، با شهیدانی در اقوام خود، با تجربه زندانها و شکنجه های رژیم، در فرقه رجوی چه چیزی تجربه میکنند که رژیم را صد بار به تشکیلات رجوی ترجیح میدهد؟

نمونه آقای امیر وفا یغمایی: 

آقای امیر وفا یغمایی  کارشناس محیط زیست  و فرزند آقای اسماعیل وفا یغمایی عضو سابق مرکزیت مجاهدین  و شورای ملی مقاومت در مورد دوران اسارتش در قراردگاه اشرف، در مصاحبه ای ضمن بیان تکان دهنده ای از فساد درونی و تعرضات به کودکان مجاهد در مورد خودش (اینجا) گفته است:

 “فرمانده اش جلال تقی زاده به او گفته بود برای خروج از سازمان دو راه داری، یا فرار کنی که از پشت بزنیمت و یا خود کشی کنی!!”    

براستی چـــرا مسعودرجوی بقیمت زندانی کردن، کشتن، تحویل زندانهای صدام دادن، و… حاضر نیستاجازه بدهد مجاهدین از فرقه اش خارج شوند؟

  براستی چرا اعضای مجاهدین با چهل سال تجربه مبارزه خونین با رژیم، با زخمهایی در بدن، با شهیدانی در خانواده و فامیل، با تجربه زندان و شکنجه های رژیم، و یا، مجاهدینی که بعد ازتحمل  یک دهه اسارت و شکنجه های صدام حسین بدلیل دفاع از کیان کشور، میتوانستند مانند یک قهرمان ملی به کشور بازگردند و به همه چیز حتی نمایندگی مجلس و… برسند، ولی برای کسب آزادی به مجاهدین پیوستند، و بیش از30سال در مجاهدین و در مجموعا 40سال دراینراه همانطور که در راه وطن مبارزه کرده بودند ایستادگی کردند، در فرقه رجوی چه چیزی تجربه میکنند که بازگشت به میهن را صد ها باربه تشکیلات رجوی ترجیح میدهد؟ این کار نسلی از میهن پرست ترین، سلحشورترین، مقاومترین و شجاعترین ایرانیان چه پیامی برای دیگران دارد؟  آیا جواب کلیشه ای فرقه مسعودرجوی  پاسخ درست و قانع کننده است؟  کدام جواب کلیشه ای او تابحال درست بوده که این درست باشد؟ چه کسانی جواب کلیشه ای مسعودرجوی را نصب العین خود قرار میدهند؟  رجوی که خود همواره از صحنه های نبرد فرار کرده، همواره برای خود آسایش و برای مجاهدین و مردم ایران و حتی عراق ارمغانی جز نابودی و مرگهای پوچ و بی حاصل آنهم برای منافع صدام حسینها، و اسرائیلی ها و حالا آمریکایی ها و … نداشته است، لیاقت کلیشه سازی برای این قهرمانان بی چشم داشت میهن را دارد؟

 

باید بقیه مجاهدین جدا شده زبان باز کنند تا جهان تصویر کاملی از هیولای مسعودرجوی را بتواند ببیند.

 

 

داود باقروند ارشد

31 ژانویه 2020

11 بهمن 1398

قسمت دوم(آخر)  این مقاله دوقسمتی را در لینگ زیر میتوانید بخوانید: https://www.nototerrorism-cults.com/?p=19972

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.